TRADICE

Najdete je všude, v Boloni, Paříži, Frankfurtu, Curychu, Londýně – tyto nůžky s japonsky znějícími názvy, které jsou chváleny jako nejlepší řemeslné zpracování „Made in Japan“.

Ve skutečnosti by nás to nemělo trápit, protože dobře víme, kde se naše nůžky vyrábějí. Co nám však vadí, je to, že podřadné napodobeniny poškozují pověst japonského řemesla a jméno MIZUTANI. Čemu byste měli věnovat pozornost: Dodavatelé levného dováženého zboží inzerují například desetiletou záruku, žádné broušení a pravé řemeslné výrobky z Japonska. I zde je však na místě opatrnost! Často jsou názvy levných nůžek a nůžek dobře znějící japonské názvy, které mají předstírat japonský původ. Velmi často však tyto nůžky nejsou vyrobeny v Japonsku nebo nejsou ručně vyráběné. Absence adresy na prodejním obalu může být také známkou levné kopie nůžek. Každý renomovaný japonský výrobce nůžek se nezdržuje reklamou svého dobrého jména na obalu. Pravé ručně vyráběné japonské nůžky jsou navíc opatřeny pečetí „Hand made in Japan“.

Odkaz na „japonskou ocel“ (HC 440) není známkou pravosti nůžek, protože tuto ocel lze zakoupit kdekoli na světě. Naopak, dobrý výrobce nůžek používá své vlastní vzorce oceli a nikdy je neprozrazuje. Levné nabídky jsou často dovozem z Číny, Koreje, Tchaj-wanu nebo Pákistánu, které se do Evropy prodávají přes Japonsko, aby se naznačil japonský původ. Na veletrzích se pak prodávají za nadsazené ceny. Není neobvyklé, že zákazník zažije modrý zázrak, jakmile se ukáže, že japonský nůžkový zázrak jsou nůžky na papír. Není pochyb o tom, že každá ocel se dá nabrousit, ale rozhodující je životnost ostrosti.

Proto našim zákazníkům nabízíme to, co jinak očekávat nemohou: odborné poradenství, osobní kontaktní osoby v okolí a zákaznicky vstřícný servis.

Firmy čas od času tvrdí, že nůžky MIZUTANI jsou kopií jiných nůžek. Ve skutečnosti jsou nůžky MIZUTANI pravděpodobně jedny z nejčastěji kopírovaných značkových nůžek na světě v současnosti. Ještě jiní tvrdí, že reportáž o japonských kadeřnických nůžkách v Galileu na PRO7 vytvořili oni, a ne společnost MIZUTANI! Článek byl odvysílán 31. ledna 2005. Každý, kdo jej viděl, pozná, že se jedná výhradně o snímek o společnosti MIZUTANI v Tokiu.

Na skupinové fotografii výše můžete vidět rodinu MIZUTANI a jejich mistry řemeslníky spolu s některými našimi obchodními zástupci při návštěvě Tokia. Naši poradci se mohli sami přesvědčit o vysoké kvalitativní úrovni výroby.

Existuje několik prodejců, kteří přicházejí do vašeho salonu a předstírají, že vám radí jménem společnosti MIZUTANI. Určitě si nechte vystavit vizitku, abyste měli jistotu, že vám skutečně radí kvalifikovaný prodejce MIZUTANI. Již více než 10 let pro nás pracují stejní prodejci.

Můžete jim bez obav svěřit své nůžky, aby je správně nabrousili. Pozor u levných nabídek broušení – nesprávně provedené broušení nelze vrátit zpět! Někteří prodejci se snaží zakrýt horší kvalitu vlastních výrobků výsměchem a pomluvami. Tito prodejci pracují neprofesionálně – nenechte se zmást. Společně s japonskou společností MIZUTANI neustále vyvíjíme naše nůžky a nůžky, abychom vám mohli nabídnout tu nejlepší možnou kvalitu.

HISTORIE

1921 – když to všechno začalo!

V centru Tokia vybudoval dědeček Hirokazu Mizutaniho, Yorigi Mizutani, jako profesionální kadeřník malé místo na výrobu kadeřnických nůžek. Výrobky dostupné na tehdejším trhu mu prostě nestačily. Zpočátku je vyráběl pro sebe. Brzy z této výrobny vznikl malý, ale kvalitní výrobce nůžek. „Zrodily se nůžky Mizutani! Později dědeček předal firmu svému synovi Motokazu Mizutanimu. Ten se nechal přemluvit, aby pracoval jako předvýrobce pro jiné firmy, a to kvůli velké poptávce a nadřazenosti větších společností. Mohl se tak plně soustředit na nůžky a jejich kvalitu, ale brzy zcela ztratil kontakt s kadeřníky. Tlak ze strany zákazníků byl stále intenzivnější. V důsledku toho postupně ztratil nezávislost jako výrobce nůžek a stal se dodavatelem pro ostatní. Pak jeho nejstarší syn Hirokazu Mizutani objevil zájem o otcovo řemeslné podnikání. S výrobním zařízením byl obeznámen od útlého věku – bylo to jeho hřiště.

100% čistě japonské ručně vyráběné nůžky Mizutani

Tento zájem rostl ze dne na den. Ve svých 39 letech převzal Hirokazu Mizutani otcovu firmu pod jednou podmínkou: chtěl sám prodávat své výrobky kadeřníkům! Jeho touha po designu a kvalitě byla obrovská. Brzy se z malé firmy stala výrobna nůžek, která si v Japonsku udělala jméno díky kvalitním nůžkám. O tři roky později – v roce 2001 – se nůžky Mizutani oficiálně dostali na evropsky trh a sídlo mají ve města Baden-Baden ve firmě Peterli & Peterli GMBH 

Citace z webu ZDE