Co si koupit jako první když začínám…

Co si koupit jako první když začínám v barberingu? Ten to článek je určen pro všechny co si chtějí koupit první pracovní pomůcky aby mohli pracovat v oboru jako holič nebo kadeřník a nevědí co si mají koupit jako první a nebo dokonce co si vybrat.

 

Nenechte se napálit a přesvědčit že tenhle strojek za 4500kč je pro vás ideální a nebo že tenhle strojek za 1000kč je super. Musíte si najít střední cestu a koukat na recenze a uvědomit si že při prvním nákupu cena bude dost vysoká a že rozpočet jenom na strojky bude okolo 7000kč plus nůžky.

1. Strojek je základ

Strojek je základ pro všechny holiče. Nejvíce času na začátku budete pracovat se strojkem tak který si vybrat tak aby mi co nejvíce vydřel.

Všem začínajícím studentům doporučuji si koupit GAMMA+ COMBO CLIPPER & TRIMMER PROTÉGÉ Sada dvou strojků. Tento strojek je ideální pro všechny jako první strojek a kontura. Strojek je velmi lehký a přitom stále výkony, výhodou je také že se páčka pohybem nahoru a dolu zacvakne a lepe se určuje celková výška střihu.  

Váha strojků je velmi důležitá, když k nám přijde do obchodu zákazník a hledá svůj první strojek tak všichni chtějí WAHL Senior. Ano tento strojek je super ale když začínáte tak představ že se strojem budete pracovat minimálně 40 min vkuse než ostříháte svůj první účes tak každý gram je velmi znát. 

Je lepší se držet při zemi a pořídit si lehký strojek který bude lepší na ovládání a velkou manipulaci.

2. Kontura je nedílná součást holiče

Jak už jsme psali při výběru strojků (Clipper) tak i kontura je nedílnou součásti holiče a nepostradatelná a měla by být součástí prvního nákupu.

Kontury a nebo Trimmer jak chcete, je velmi široká škála od velikostí a výkonu tak i samozřejmě ceny se pohybují od 3000kč až do 7000kč. Nám ale na začátek bude stačit základní kontůra. Buď v sadě se strojek jak jsme psali nahoře. Ale pokud by chtěl už někdo zainvestovat více tak doporučujeme SKELETONKontura která vám vydrží dlouhá léta a bude dobře sloužit.

TIP: Strojek ale i konturu si nechce jak je nastavená od výrobce, je to z toho důvodu aby jste si nehnuli se střihací hlavicí a nepoškrábali klienta. Pokud potřebujte poradit jak správně nastavit stříhací hlavic můžete se stavit na naši prodejně Žitná 3O kde vám upravíme stříhací hlavici tak aby byla perfektně nastavená.

3. Shaver

Shaver neboli holicí strojek je už takovou malou třešničkou při výběru. Tady na začátek nám bude krásně stačit malý shaver od WAHL. Tento shaver je na začátek úplně dostatečný na doholení kontury jak na tváři tak i při stříhaní skin fadu. Zde bych volil tu nejlevnější verzi, po delší době až se naučit správně používat shaver tak koupit shaver kde jsou dvě planžety. 

U shaveru který má dvě planžety bych se vyvaroval strojku WAHL tento shaver je super ale rychle odcházejí planžety a nové stojí okolo 1200kč. Tady bych doporučil BABYLISS a nebo S|C kde je dobrý poměr ceny a výkonu.  

4. Nůžky

A to hlavní naposled NŮŽKY. S nůžkami je to velice težké je opravu velký výběr velikostí, typů a samozřejmě ceny mohou začínat od  250kč a až do 30 000kč někdy i více.

Nůžky rozděluje na dvě základní kategorie a to na stříhání a prostříhávání(efilačky).

Tady bych chtěl zdůraznit že tady by se nemělo moc šetřit a nekupovat nůžky za 800kč ale trochu více, chápu že na začátek to je vetší investice a že se může stát že nůžky padají ale pokud si koupíte ty nejlevnější nůžky tak podle toho ta práce bude vypadat a co není vidět tak je to jak se ten vlas střihne a může docházek k poškozený vlasu a tím pátek k třepení konečků!! 

Myslete nato že nůžky budete používat témeř u každého střihu a je důležité jak se vám nůžky drží a jaká je samotná ergonomie.

Čemu se vyhnout je koupit nůžky podle ceny a tomu že tyhle nůžky se mi líbí. Prodávají se několik barevných provedení nůžek od zlatých až po červené a další barevné varianty. Nůžky vám v první řade mají sedět a ne že se vám líbí a nebo že jsou levné !!

Kadeřnické nůžky pro stříhání OHKA SAKURA Super Elite 060 skladem TOP CENA 2022

Závěrem nákupu

Co vám doporučit závěrem? Asi to aby jste se stavili za námi na prodejnu kde vám poradíme a můžete si zakoupit první strojky a kontru. Koupě strojku, kontury, shaver a nůžek to nekončí tohle je základ. Dále bude potřeba koupit hřebeny, fade Brush, fixingu(rozprašovač), pinety a další vybavení které se používá každy den v barbershop a kadeřnickém salonu. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *