Olej na vousy
Jak na výběr olejů na vousy? 3

Jak na výběr olejů na vousy?

Olej na vousy je základem pro všechny,kteří nosí vousy – ať již strniště nebo dlouhý plnovous. Pomáhá vyživovat pokožku pod vousy a zjemnit je tak, aby se s nimi dalo lépe manipulovat, rozčesávat je a byly příjemné na dotek. V neposlední řadě přispívá k jejich krásné vůni.

Složení olejů: 

Základem všech kvalitních olejů je přírodní složení. Zpravidla se jedná o kombinaci jojobového, arganového, olivového a  kokosového oleje. Každý výrobce má své specifické složení olejů. Nezbytnou součástí jsou přírodní esenciální oleje, které mají za účel provonět váš vous a knírek.

Nabízíme několik typů olejů a parfemací. 

Jak na výběr olejů na vousy?
Jak na výběr olejů na vousy? 4

Jak správně vybrat tu správnou parfemaci? Základem je promnout pár kapek oleje v prstech, čímž dojde k uvolnění esenciálních olejů a silic, které dodají vůni vašemu vousu.

Před prvním výběrem oleje doporučujeme navštívit naši kamennou pobočku. Zde zjistíte jaká konkrétní parfemace vám bude vyhovovat. Olej je základem všech vousáčů, proto bychom neměli podceňovat jeho výběr.

Většinu z nich nabízíme v balení 30 až 50 ml, zakoupit jej můžete i v malém cestovním balení 10ml.

Jak správně aplikovat olej?

Možná se to zdá jako velmi jednoduchá věc,ale důležité je nezapomenout na žádnou část pokožky brady. 

V dlaních rozehřejeme pár kapek oleje a aplikujeme jej po celé bradě, po i proti směru růstu vousů. Nezapomínáme ani na knírek. Docílíme tak vláčné a promaštěné pokožky. Olej se aplikuje od pokožky až ke konečkům vousů. Ideální je použití speciálního kartáče na vousy, který pomáhá promasírovat a prokrvit pokožku. Pro delší plnovous doporučujeme použití hřebene na vlasy (náš tip: speciální hřeben na afro účesy krásně vousy učeše, čímž docílíte mnohem lepšího tvaru vousů a důkladného rozetření oleje než obyčejným hřebenem na vlasy).

Pokud chcete opravdu kvalitní certifikovaný olej z přírodních surovin v biokvalitě, vyplatí se připlatit. Cena takovýchto olejů se pohybuje od 200 Kč do 1 100 Kč. Cena olejů je jako cena pohonné hmoty do vašeho miláčka. Taky ho nechcete krmit nejlevnější pohonnou hmotou. Pokud chcete pro vaše vousy a pokožku přípravky z těch nejlepších surovin, tak ceny budou o něco vyšší. Koupě dražšího oleje se však z dlouhodobého hlediska spotřeby vyplatí. U kvalitních přípravků stačí k perfektnímu vzhledu malé množství oleje, takže vám dražší olej vydrží mnohem déle než jeho levnější a méně kvalitní varianty.

Kde koupit?!

Ten správný olej kupíte v našem obchode na probarber.cz a také v naší prodejně na adrese Žitná 30 v Praze. Rádi vám poradíme s výběrem olejů a dalšími stylingy na vousy a vlasy. Jsme profíci v našem oboru a prodáváme ověřené značky které sami máme otestované a rádi je používáme