7. Základních rozdělení stylingu na vlasy

Styling na vlasy je velké téma hlavně pro muže kteří se neumějí úplně orientovat v široké škále produktů v jejich využití a také ve složení produktů. Jedním z hlavních rozdělení je mezi tukové pomády a stylingu na vodní bázi. Pak tu máte také pudr, Sea Salt Spray, styling ve spray, tonikum, pěny atd. je toho opravdu hodně.

Proto jsme pro vás udělali jednoduché rozdělí Stylingů na vlasy

Styling na vlasy

  1. Tukové pomády: Tukové pomády jsou obvykle těžší produkty, které se používají pro vytváření silnou fixaci, struktury a textury vlasů. Tyto produkty mají tendenci dodávat vlasům lesklý vzhled. Tukové pomády se často aplikují na suché vlasy a lze je použít pro vytváření různých účesů, jako jsou tradiční mužské účesy, retro účesy nebo drsné, rozcuchané účesy. Ideální na pompadour a Slick back
  2. Styling na vodní bázi: Stylingové produkty na vodní bázi jsou lehčí a méně mastné než tukové pomády. Patří sem například gely, hlíny, vosky na vodní bázi a spreje. Tyto produkty poskytují větší variabilitu a snadnější úpravu vlasů. Stylingové produkty na vodní bázi se dají využit na širokou škálu účesu jak moderní jak klasické old school účesy. Produkty na vodní bází se dále rozdělují do více skup ale to až příště…..
  3. Pudr: moderní styling který se nejvíce používá pro rozcuchané účesy jako je Crop, Mullet a všude tam kde se nechce zaobírat právním stylingem kde jenom nasypat a rozcuchat.
  4. Sea Salt Spray: tento styling na vlasy se nejvíce věží jako pre-styling. Nejvíce je v hodný na kudrnaté vlasy aby ještě více podpořili přirozený tvar vlasů. Po použití Sea Salt Spray jsou vlasy jemně zafixovány ale stale se dají tvarovat, jako další styling doporučujeme použít pudr a nebo lehký styling na vlasy tak aby uče byl co nejvíce lehký. Sea Salt Spray se nejvíce hodí na krátké účesy jako se Crop, Mullet a avantgardní účesy.
  5. Styling ve spray: tento styling je velice podobný jako Sea Salt Spray ale má také vlastnosti stylingu na vodní bázi, tento styling na vlasy odporoučejme vyfoukat fénem po požadovaného tvaru.
  6. Tonikum: tonikum se nejvíce používá jako pro-styling na vlasy ale ze své zkušenosti doporučuji i dlouhé vousy, po aplikaci je je důležité vlasy a vousy vyfoukat fénem a během foukání dát vlasy do požadovaného tvaru. poté nanést styling dle potřeb. Tonikum lze využit jako refresh již hotového účesu a nebo použit jako finální styling. Možností je hned několik. 

Každý styling jak tukový tak styling na vodní bázi je určen ja jiný účes, pro milovníky filmu Pomáda bychom spíš doporučily styling na tukové bázi kde je vyžadován větší lesk a silnější fixace. Určitě bychom doporučily mít u sebe vždy malý hřeben aby jste si účes mohli upravit, jenom že budete mít účes stále upravený ale je to taky stylové.

Styling na vodní bázi je zcela univerzální. Může byt jak lesklý tak i matný, silná a nebo slabá fixace. Velkou výhodou stylingu na vodní bázi je že se snadno smívá oproti tukové pomády. Styling na vodní bázi se dále rozděluje na Clay (hlína), Wax (vosk), Pomáda, Crém, Pasta, Gel,

Kvalita stylingových produktů může být velmi rozdílná a závisí na značce a cenové kategorii. Levné a nekvalitní produkty často obsahují nízkou kvalitu surovin a mohou způsobovat negativní účinky na vlasy. Mezi škodlivé látky, které se někdy mohou vyskytovat v levných a nekvalitních stylingových produktech, patří například parabeny, silikony, težké oleje, sulfáty, syntetická barviva a vůně. Tyto látky mohou způsobovat podráždění pokožky, suchost vlasů a další problémy.

Je důležité vybírat kvalitní styling na vlasy, které neobsahují příliš mnoho škodlivých látek. Vyhledávejte značky, které se zaměřují na přírodní a šetrné složení, jako jsou produkty s organickými a přírodními ingrediencemi. Kvalitní stylingové produkty mohou sice být o něco dražší, ale poskytují lepší péči jak o vlasy tak i o pokožku hlavy.

Veškerou nabídku stylingu najdete na našem eshopu ProBarber.cz a nebo nás navštivte na adrese Žitná 3O v Praze

7. Základních Rozdělení stylingu na vlasy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *